Klášterní struny
6.7.2013

Klášterní struny

 KLÁŠTERNÍ STRUNY
Město Hostinné připravilo na měsíc červenec sérii koncertních večerů v krásných prostorách františkánského kláštera. Tři soboty v měsíci klášter ožije zpěvem a zvukem hudebních nástrojů. Cílem akce je poskytnout alternativu letním festivalům a nabídnout spíše kratší, avšak intenzivnější chvíli oddechu za poslechu hudby v příjemném prostředí konventu kláštera. Po tři večery zazní hudba širokého žánrového rozpětí od folku po blues, jazz, ale i klasická hudba. Nechme tedy společně rozeznít KLÁŠTERNÍ STRUNY.
 
Dne 6. července vystoupí britský zpěvák, kytarista a skladatel několik let žijící v Čechách, James Harries. Za uplynulých dvacet let, kdy vystupoval nejen v malých klubech, ale i na podiích velkých festivalů, získal renomé emotivního naléhavého a upřímného interpreta a výborného skladatele. Sám svou hudbu označuje jako mix jazzu, rocku a country. Před Harriesem vystoupí hostinský zpěvák a kytarista Jindřich Lokvenc.

Týden na to (13. července) pak přivítáme trio MUSICA IN CORDE ve složení Mgr. Pavel Linha - flétny, Mrg. Jana Šimáková - Knížková Ph.D. - mezzosopran, Ondřej Vávra – klavír. Na jejich repertoáru je především hudba 18. a 19. století. Zazní skladby G. Bononciniho, F. Manciniho, H. Purcela, G. Pergolesiho a dalších.

V sobotu 20. července v klášteře vystoupí zpěvák, kytarista a skladatel Zdeněk Vřešťál, známý především ze spolupráce s Vítem Sázavským. Oba dva pak stáli po boku legendární zpěvačce Zuzaně Navarové v kapele Nerez. Vřešťál spolupracoval mimo jiné s Jarkem Nohavicou, Marií Rottrovou nebo bratry Ebenovými. Následovat bude skupina Tlupa Tlap, která nápaditým způsobem proplouvá mezi žánry a styly, stojí ovšem na pevných základech silných melodií a výborných textů.

Vstupné na každý z koncertních večerů bude 50 Kč. Koncerty se odehrají v rajském dvoře kláštera, za špatného počasí v Galerii antického umění.