Klášterní struny 2016
2.7.2016

Klášterní struny 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na další sérii letních koncertů, které již čtvrtý rok rozezní rajský dvůr bývalého františkánského kláštera v Hostinném.

První koncertní večer zahájí vrchlabská skupina JUST NOW. V jejich repertoáru nalezneme jak standardy (mnohdy v úpravách Frýdlantské letní jazzové dílny, kterou většina muzikantů prošla), skladby autorů tzv. popjazzu, tak vlastní kompozice. Následně zahrají EKG JAZZ, kapela složená z místních hudebníků, interpretujících jazzovou klasiku, současný jazz, ale i populární melodie.

Další sobotu vystoupí RETRO PROJEKT je hudebním počinem zpěvačky Markéty Bínové a kytaristy Petra Brousila (původem z Hostinného), další členové jsou Vilda Beránek (klarinet) a v současnosti i Pavel Bartoš (kontrabas). Repertoár je zaměřen na šansonové klasiky a gypsy-swingové, jazzové skladby 30. - 60. let dvacátého století a na občasné výjimky a odskoky do ostatních žánrů i jiných období. TLUPA TLAP, skupina nyní již řádně promíchaná příbuzenskými vztahy vznikla na sklonku roku 1996 v Podkrkonoší a od té doby hraje a hraje, dnes osobitou směsici folku, rocku, funky nebo blues.

Na závěr vystoupí KIESLOWSKI, kteří jsou projektem hudebníka známého jako DKP, který působil v kapelách Bez peří a Houpací koně a je také členem doprovodné kapely Xaviera Baumaxy, a pianistky Marie Kieslowski. Toto výjimečné duo sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných a skvěle souznících hlasů. Kieslowski se neomezují jen na domácí pódia, ale jejich hudba má co říct i v zahraničí. Na poslední desce Mezi lopatky, která má fantastické recenze, se producentsky podílel Jan P. Muchow.


2. 7. 2016 / 20:00 JUST NOW     /   www.justnow.cz/

                   21:00 EKG JAZZ

                  

                   Vstupné: 80 Kč 

 

9. 7. 2016 / 20:00 RETRO PROJEKT   /   bandzone.cz/retroprojekt

                   21:00 TLUPA TLAP          /    bandzone.cz/kaluze

                   Vstupné: 80 Kč

 

16. 7. 2016 / 20:00 KIESLOWSKI     /    http://bandzone.cz/kieslowski

                     

                     Vstupné: 100 Kč

Občerstvení během koncertů zajištěno.